
- Dit evenement is voorbij.
Support Casper tijdens BBQ-livestream wedstrijd
7 juni 2020 @ 13:00 - 17:30
Op zondagmiddag 7 juni gaan een 20-tal teams de strijd aan tijdens een BBQ-livestream wedstrijd, waarbij geld wordt ingezameld voor Support Casper. De campagne Support Casper is onderdeel van de Stichting Overleven met Alvleesklierkanker en financiert wetenschappelijk onderzoek naar de ontwikkeling van innovatieve en effectieve behandelmethoden van alvleesklierkanker.
De 20 BBQ-teams zullen op eigen locatie de verschillende gerechten klaarmaken in de strijd om de winst van de eerste BBQ-livestream wedstrijd. De wedstrijd is zondagmiddag 7 juni vanaf 13:00 uur live te volgen via de facebookpagina van Gastropedia https://www.facebook.com/gastropedia.nl/ en via de Facebookpagina van WBQA https://www.facebook.com/wbqa.nl/
De BBQ-teams
- Dutch BBQ-team
- Betuws wijn domein
- Fun2meat
- Frankenspad BBQ-team
- De Vuurpot
- Belgium BBQ-team
- Cool Runnings BBQ-team
- Chef’s bvba
- Bûtenshûs kokkerelle
- Team Spakenburg
- Team Himmelreich*
- Team Dordrecht
- The Bastard PitMasters
- Team Gorinchem
- Puur van het Vuur
- BBQteam Nul529
BBQ-wedstrijd
Het event zal gepresenteerd worden door Puck van Kerkhoven. Elke team maakt drie gerechten klaar waarbij de hoofdingrediënten voor iedereen hetzelfde zijn, maar iedereen qua sauzen en garnituren vrij is om dit zelf af te maken. De jury, waaronder een mobiel team van WBQA juryleden, beoordeelt via de livestream de verschillende gerechten van de teams. De foto’s van de gerechten zijn vanaf 14.00 uur te zien op de homepage van www.gastropedia.nl
De juryleden
- Felix Wilbrink (voorzitter)
- Barbara Verbeek
- Angelique Schmeinck
- Jaap Sloof
- Leoni Geenen
- Mobiel team van WBQA juryleden
Entertainment

Lou Prince verzorgt al ruim 35 jaar Live Entertainment all over the world. En zondag treedt hij een aantal keer op tijdens de BBQ-livestream wedstrijd. En ook dat is natuurlijk live te volgen via de uitzending.
Support Casper
Alle teams zetten zich in om geld in te zamelen voor het wetenschappelijk onderzoek naar een behandelmethode tegen alvleesklierkanker dat door Prof. dr. Casper van Eijck geleid wordt. Kijkers kunnen een éénmalige donatie van € 3,- doen door ‘CASPER’ te sms’en naar 4333 of een ander bedrag doneren via de actiepagina van het event.
Wat doet Support Casper?
Jaarlijks krijgen bijna 3.000 Nederlanders de diagnose alvleesklierkanker te horen. Alvleesklierkanker is, na longkanker, de meest dodelijkste soort kanker in ons land. Iedere dag overlijden er 8 mensen. Van de gediagnosticeerde patiënten sterft 93% binnen een half jaar.
Support Casper is de campagne van Stichting Overleven met Alvleesklierkanker (OAK) en financiert wetenschappelijk onderzoek naar de ontwikkeling van innovatieve behandelmethoden van alvleesklierkanker, door gebruik te maken van verschillende oncolytische virussen in combinatie met immunotherapie; Daarnaast zorgt de stichting voor een grotere bewustwording voor deze ernstige vorm van kanker door mensen te informeren en publieksactiviteiten te organiseren.
Prof. dr. Casper van Eijck is het gezicht van de campagne van Support Casper. Hij is oncologisch chirurg aan het Erasmus MC, gespecialiseerd in alvleesklierkanker. Daarnaast is hij clubarts van Feyenoord. Met het geld dat wordt opgehaald door Support Casper heeft Prof. dr. Casper van Eijck (Erasmus MC) een multidisciplinair team samengesteld, het OVIT-consortium (oncolytische viro-immunotherapie), bestaande uit artsen en wetenschappers van diverse academische centra. Zij doen baanbrekend klinisch wetenschappelijk onderzoek naar de mogelijkheden van viro- immunotherapie.
Deze dag wordt mede mogelijk gemaakt door: